Rynkeby Sagolika® Soppor 2016
Vad sägs om en smak av sommar året om? Rynkeby Sagolika® Soppor har fått två nya smakkompisar: Jordgubbssoppa med vanilj och Äpple- och krusbärssoppa med kanel. Vi bjöd in 1000 testpiloter att dela fruktiga recensioner och recepttips. Totalt var det 726 testpiloter som utvärderade - här kommer resultatet från smakjuryn.
Äpple- och krusbärssoppa med kanel
Rekommenderat pris: 15 SEK
Antal testpiloter: 135
Jordgubbssoppa med vanilj
Rekommenderat pris: 15 SEK
Antal testpiloter: 591
Hälsning från Rynkeby
Välkommen att testa våra två nya vänner i Sagolika-familjen! De nya frukt- och bärsopporna är fruktigt goda och rika på C-vitamin. Passar perfekt som mellanmål eller när som helst på dygnet när du är sugen på något gott. Lika goda för såväl ung som gammal. Vi har även passat på att ge Sagolika en ny och fruktigare design.
- Rik på C-vitamin
- Passar när du är sugen på något gott
- Ny fruktig design
Om testet
- Tillverkare Rynkeby
- Testpiloter sökes 1000
- Antal som ansökt 11016
Testet genomförs av Smartson utan kostnad för testpiloterna. Uppgiften är att testa produkten och dela sina upplevelser via en gemensam blogg och i sociala kanaler samt att utvärdera produkten.
