Love is in the hair Box from Schwarzkopf
Resultat

Love is in the hair Box from Schwarzkopf

Det är ett gäng kärlekstörstande hår som fått lite extra kärlek under våren! Våra testpiloter har fått hårdtesta boxen Love is in the hair från SYOSS och Schwarzkopf och här nedan kan du ta del av vad dom tycker om produkterna i boxen.

Hälsning från Henkel

Vi på Schwarzkopf och SYOSS erbjuder en unik hårupplevelse utformad för dig! Ge ditt hår en kärleksboost med Love is in the hair Box. Boxen finns med eller utan hårfärg och vi har samlat alla våra favoriter i en härlig blandning och ser fram emot att följa dig under testperioden. I boxen hittar du bland annat nya SYOSS Pure, allergivänliga & veganska hårvårds- och stylingprodukter. Samt Schwarzkopfs nya dermatologiskt testade hårfärg Only Love, kvalitetstestad av ECARF*. Denna box är extra snäll mot ditt hår och hårbotten, kärlek för håret!

*European Center for Allergy Research Foundation

Om testet

  • Tillverkare Henkel
  • Testpiloter sökes 133
  • Antal som ansökt 7060

I detta uppdrag har 400 testpiloter i Sverige och Danmark fått utvärdera en box med hårvårdsprodukter. Det har varit kostnadsfritt att delta och uppdraget har varit att dela och skicka in videorecensioner samt svara på en utvärdering. Val av box baserades på testpiloternas egna val i kombination av Schwarzkopf och SYOSS rekommendation.